BŁĘDY W OPTYMALIZACJI STRONY INTERNETOWEJ

Optymalizacja stron internetowych niesie za sobą szereg korzyści. Im bardziej strona jest widoczna w wyszukiwarce Google tym bardziej realne jest nawiązanie kontaktu z potencjalnym klientem. Trudno jednak ukryć, że podczas optymalizacji łatwo można popełnić błąd. Czego należy unikać?

  1. KOPIOWANIA TREŚCI

Pamiętaj, że aby stworzyć oryginalny tekst musisz unikać kopiowania treści od innych. Tworzenie tekstów to zadanie twórcze i czasochłonne, jednak włożony w nie wysiłek z pewnością się opłaca. Kopiowanie treści i umieszczanie ich w obrębie własnej witryny może zdecydowanie zaszkodzić. Z pewnością obniży to pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

  • ZAMIESZCZANIE NIEDZIAŁAJĄCYCH LINKÓW

Jeżeli zamieszczasz linki, które po kliknięciu nie działają popełniasz duży błąd. Z pewnością zniechęci to użytkownika i nie będzie miał on ochoty dłużej przebywać na naszej stronie. Analizuj sytuację na bieżąco i dbaj o to, aby niedziałające linki były usuwane.

  • BRAK DOSTOSOWANIA STRONY DO URZĄDZEŃ MOBILNYCH

Pamiętaj, że wielu użytkowników korzysta z urządzeń mobilnych i to właśnie z ich poziomu przegląda strony internetowe. Brak responsywnej strony internetowej jest bardzo dużym błędem. Użytkownik z pewnością nie będzie miał ochoty włączać komputera tylko po to, aby zobaczyć co mamy do zaoferowania. Co za tym idzie, automatycznie tracimy potencjalnego klienta.

  • PRZESADNA OPTYMALIZACJA

Na pozycję naszej witryny w wynikach wyszukiwania wpływa zarówno niedostateczna, ale także nadmierna optymalizacja. Jeżeli nasycimy naszą stronę nadmierną liczbą słów kluczowych będzie ona wyglądała nienaturalnie i nie będzie obiektem chętnie odwiedzanym przez użytkowników. Wystrzegajmy się umieszczania słów kluczowych w nagłówkach, meta znacznikach, a także w treściach strony internetowej.

  • ŹLE WYKONANE LINKOWANIE ZEWNĘTRZNE

Linkowanie wewnętrzne może ułatwić dostęp do poszczególnych zasobów strony zarówno internautom jak i robotom. Jeżeli strony nie są ze sobą połączone to użytkownicy i boty nie będą mogli do nich dotrzeć.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *