4 skuteczne programy do czyszczenia komputera

Konserwacja dysku komputera jest bardzo ważna w kontekście jego ergonomii. Podczas użytkowania gromadzą się tam pliki, które zajmują miejsce, a nie są potrzebne. Można powiedzieć, że są nienamacalnymi śmieciami na dysku, które spowalniają jego pracę. Wiele osób nie pamięta o regularnym utrzymywaniu pamięci komputerowej w ładzie, co w konsekwencji skutkuje spowolnionym działaniem systemu operacyjnego.

  • Na szczycie rankingu plasuje się CCleaner. Jest to jedno z najpopularniejszych narzędzi do czyszczenia komputera. Świetnie upora się z usuwaniem śmieciowych złogów z dysku twardego, a także wykasuje dane z historii wyszukiwania, kosza, pamięci podręcznej, odszuka duplikaty plików i zajmie się ich ujednoliceniem. Wieloletni staż aplikacji na rynku usług informatycznych sprawia, że program jest niezawodny i ciągle udoskonalany, by dobrze funkcjonować w misji czystego dysku. Aplikacja jest darmowa.
  • Odkurzacz- polski program do sprzątania na dysku twardym. Nasz rodak powiązał skojarzenie oczyszczania pamięci z domowymi porządkami, dając początek tej aplikacji. Skuteczne pozbywanie się śmieci? Wyszukiwanie zbędnych plików? Zwolnienie miejsca na komputerze? Z tymi zadaniami Odkurzacz radzi sobie bez mniejszych problemów, zapewniając nienaruszone działanie systemu operacyjnego. Program informuje o poziomie zanieczyszczenia dysku oraz wyświetla komunikaty ze wskazówkami, jakie kroki podjąć by usprawnić działanie komputera. Aplikacja jest darmowa.
  • Programy, które nie są na przydatne i z pozoru mogą nam się wydawać odinstalowane, w rzeczywistości pozostawiają po sobie ślad w komputerze. Narzędzie IObit Uninstaller pomaga pozbyć się w całości pozostałych plików po odinstalowanej aplikacji. Czytelny interfejs sprawia, że w klarowny sposób można dowiedzieć się, jaka ilość miejsca jest zajmowana przez dany plik. Reklamy, aktualizacje, zbędne narzędzia przeglądarek mogą zostać trwale usunięte dzięki IObit Uninstaller.
  • Dup Hunter– narzędzie o tak wdzięcznej nazwie jest łowcą, jednak nie ma nic wspólnego z pośladkami! Aplikacja zajmuje się wychwytywaniem DUPLIKATÓW zdjęć. Jest zaprogramowana w taki sposób, by porównywać dwa obrazy z uwzględnieniem rozdzielczości, obróbki, kadrowania. Przy dużej ilości posiadanych zdjęć, Dup Hunter może okazać się bardzo pomocnym narzędziem do uzyskiwania miejsca w pamięci masowej. Aplikacja jest darmowa.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *